Bydgoskie muzea

Kujawsko-Pomorskie

Znana z pięknej architektury oraz malowniczego położenia Bydgoszcz może zachwycić turystów nie tylko swymi zabytkami, ale i mieszczącymi się na terenie miasta placówkami muzealnymi. Prezentowane w nich zbiory pozwalają nie tylko lepiej poznać dzieje miasta i jego okolicy, ale też zapoznać się z jego kulturą. Które z nich warto zobaczyć w szczególności?

Jedną z ciekawszych placówek miasta jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. Urządzone w dawnym klasztorze klarysek oraz w tzw. białym spichlerzu, może pochwalić się długą historią. Jego zalążków można doszukać się już w końcu XIX stulecia, kiedy to zaczęto gromadzić cenne dla miasta eksponaty. Wśród nich wyróżniają się pamiątki związane z patronem muzeum ? Leonem Wyczółkowskim. Ciekawie prezentuje się również Dział Sztuki, którego głównymi zbiorami są obrazy i grafiki z XIX ? XX wieku. W tej części muzeum promowana jest również twórczość współczesnych artystów pochodzących z Bydgoszczy oraz okolic miasta.

Bydgoszcz może pochwalić się również ciekawym Muzeum Oświaty Ziemi Bydgoskiej. Powstało ono pod koniec lat 70 XX wieku w dawnym Domu Nauczyciela, a jego główną atrakcją są dawne sprzęty szkolne. Nie brak tu również dokumentów i pamiątek związanych z oświatą na terenie okolic Bydgoszczy i jej rozwojem.

Ci turyści, którzy odwiedzą Bydgoszcz, powinni zwiedzić również Muzeum Tradycji Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Można tu podziwiać zarówno dawną broń strzelecką, jak i pamiątki związane z powstańcami wielkopolskimi. Pięknie prezentują się historyczne mundury oraz sztandary. W tym muzeum można podziwiać również wojskowe medale oraz odznaki, które są ogromną atrakcją dla miłośników historii wojskowości.

Wspomniane już placówki to najważniejsze, lecz nie jedyne atrakcje turystyczne tak pięknego miasta, jakim jest Bydgoszcz. Z pewnością warto odwiedzić to miasto w czasie wakacyjnych wycieczek i lepiej zapoznać się z jego architekturą oraz długą historią.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments