Chcesz kupić polisę na życie? Koniecznie porozmawiaj z doradcą!

Chcesz kupić polisę na życie? Koniecznie porozmawiaj z doradcą!

Artykuł Miesiąca

Polisa na życie to jeden z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych w Chełmie Śląskim. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zakup takiego ubezpieczenia – przedtem warto jednak porozmawiać z doradcą.

Jak kupić polisę na życie w Chełmie Śląskim?

PZU oraz inne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dwa sposoby zakupu polisy na życie: osobiście lub online. Druga metoda jest bardzo wygodna, ponieważ można z niej skorzystać w najbardziej odpowiednim dla siebie czasie. Wystarczy porównać polisy za pomocą specjalnego kalkulatora ubezpieczeń, a następnie wybrać najlepszą propozycję i zgłosić chęć nabycia ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest telefoniczna rozmowa z doradcą, który przedstawia szczegóły oferty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonsultować się z kilkoma agentami. Warto przy tym pamiętać, że ceny ubezpieczeń podane przy wynikach porównania mają charakter orientacyjny. Ostateczna wysokość składki może być inna w zależności od wybranego wariantu polisy.

Zakup polisy na życie – o co warto zapytać doradcę?

Zakup polisy na życie bywa niekiedy sporym wyzwaniem, co jest ważnym argumentem przemawiającym na korzyść rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Chełm Śląski jest miastem, gdzie siedziby ma wiele firm ubezpieczeniowych, więc można się tam udać osobiście. Z racji na znajomość tematu doradca jest w stanie trafnie oszacować ryzyko i ustalić odpowiednią sumę ubezpieczenia oraz wysokość składki adekwatną do możliwości finansowych klienta. Podczas rozmowy z agentem powinny paść pytania przede wszystkim o zakres ochrony oraz o to, w jakim stopniu dodatkowe umowy zwiększające skuteczność polisy wpływają na składkę. Klienci mają w tym obszarze sporo interesujących opcji do wyboru, np. ochronę w razie zgonu w wypadku komunikacyjnym lub wskutek nieszczęśliwego wypadku, wypadku przy pracy, leczenia szpitalnego, narodzin dziecka, rehabilitacji itp. Trzeba także liczyć się z tym, że doradca będzie zadawać pytania, np. o stan zdrowia, nałogi, przebyte choroby, wiek, ostatnie pobyty w szpitalach etc. Bardzo ważne jest to, aby udzielać szczerych odpowiedzi – tym bardziej że warunkiem zawarcia umowy ubezpieczeniowej w przypadku indywidualnych polis na życie jest wypełnienie ankiety medycznej. Rozmowa z agentem to znakomita sposobność, żeby rozwiać wątpliwości związane z zakupem polisy.

Wypada ponadto przypomnieć, że polisa na życie może pełnić funkcję nie tylko ochroną, ale służyć również celom inwestycyjnym i oszczędnościowym. Te kwestie warto poruszyć w rozmowie z agentem ubezpieczeniowym.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments