Ciacho to podstawowa a jedyna z kilku komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z usługą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym obrazie nieco odstaje od tradycyjnego charakteru swojej książce.
Ciacho Sławno
Nie przerywa on a głównego tematu zainteresowania – wciąż siedzimy w zespołach policyjnych.
Główna bohaterka stanowi znacznie aktywną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym całym mieszka i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki temat stanowiła taż rola również jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.
Ciacho Sławno
Sprawa z względem
Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można stwierdzić także ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, a i każdy bez wyjątku zasługuje na dobrą miłość. Znaczenie obecne istnieje pokazane w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo zapada w pamięć, a zresztą ich karykaturalność w określony rodzaj również bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku interesuje i daje, że widz w napięciu oczekuje na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.
Świetna obsada
Piękna i jedyna obsada obecne w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie obrazu tego reżysera można zaobserwować znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest odbierana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi toż niesamowita rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem delikatnej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zaobserwować aktorkę w bardzo bogatych formach. Z początku na chwilę zabiera się ona w postać prostytutki, później dzieli się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, że nie traci ona lubej widzów. Nie właśnie odtwórczyni ważnej roli zasługuje na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to zarówno bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z wielkimi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w siły Krzysia, bardzo dokładnie poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo wielkiego zaangażowania. Samo istnieje dobre: wszystka z stronie na długo zapada w pamięć, a jednak między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.
Ciacho Sławno
Przyjemny seans
„Ciacho” to przede każdym przyjemna do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i szerokiego zainteresowania. Opowiada ciekawą bajkę w dostępny dla klientów sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi toż obraz, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie świetny gotuj na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za udany.
Ciacho Sławno
Źródło artykułu Ciacho