Dokumenty o dochodach wymagane do kredytu gotówkowego

poradnik pożyczkobiorcy Umowy pożyczki

Większa część banków udostępnia w dzisiejszych czasach uproszczone procedury starania się o kredyt gotówkowy, dzięki czemu liczba nieodzownych do tego zaświadczeń i dokumentów pozostała zawężona do istnego minimum. W większości sytuacji wystarczającym okaże się zaledwie dowód osobisty, a problem zatrudnienia i osiąganego przychodu zdołamy rozwiązać przez oświadczenie. Nie względem wszystkich bank zdoła zaproponować tak wygodne, ułatwione procedury, stąd należałoby jednakże zaznajomić się z tym, o które dokumenty o dochodach wymagane do kredytu gotówkowego możemy być poza tym poproszeni, kogo to może dotyczyć i w jakich sytuacjach mogą się one pojawić.

Poza dowodem osobistym jedynymi ewentualnie potrzebnymi dokumentami mogą stanowić te potwierdzające Twój dochód, innymi słowy będą to przeważnie zaświadczenia o dochodach, lub wyciągi z rachunku za minione 3 miesiące. Dokumenty do kredytu gotówkowego traktujące od dochodach mogą okazać się potrzebne bankowi celem precyzyjnego ustalenia Twojej zdolności kredytowej przed wydaniem ostatecznej decyzji kredytowej. Jeżeli oświadczenie o dochodach okaże się niewystarczające, pożyczkobiorca musi pokazać, że ma takie dochody, jakie zakomunikował we wniosku i oświadczeniu.

Zaświadczenie o dochodzie

Jak zajdzie wymóg dowiedzenia dochodów wystarczające okaże się zaświadczenie o zarobku z ostatnich trzech miesięcy wstawione przez zakład pracy względnie PIT-11 za poprzedni rok. Będzie się też liczyło to, czy pracujemy w większej znanej firmie, czy umowa zawarta jest na czas nieokreślony. W przypadku zatrudnienia na umowę na czas określony, bank na pewno udzieli pożyczki wyłącznie na czas nieprzekraczający terminu wygaśnięcia umowy o pracę.

Dochód z działalności gospodarczej

Przedsiębiorcy są dla banku poniekąd mniej wiarygodnymi Petentami, wprawdzie w ich wypadku także jest wykorzystywana procedura uproszczona na oświadczenie. Mogą oni w takim razie oświadczyć własne dochody oraz niezaleganie z podatkami w US i składkami w ZUS. O ile pojawią się jakiekolwiek wątpliwości i bank wezwie o dodatkowe dokumenty o dochodach wymagane do kredytu gotówkowego, mogą to być:

– wyciąg z konta firmowego,
– roczne zeznanie skarbowe z zeszłego roku,
– książka przychodów i rozchodów za zeszłe 6 miesięcy,
– zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wystawione przez Urząd Skarbowy,
– zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie wystawione przez ZUS.

Umowy o dzieło, zlecenie

Uzyskiwanie dochodów na podstawie takich umów cywilnoprawnych nie skreśla możliwości wzięcia kredytu. Może to być jednak związane z niezbędnością okazania tych umów celem dowiedzenia, że były zawierane od co najmniej pół roku czy roku.

Pozostałe zarobki

Emeryci i renciści mogą być poproszeni o przedstawienie ostatniej waloryzacji świadczenia wespół z ostatnim odcinkiem jego wypłaty czy też wyciągu z konta z widocznym wpływem świadczenia. Osoby pracujące na kontraktach mogą zostać poproszone o przetłumaczoną kopię kontraktu a prócz tego o wyciąg z rachunku z widocznym wpływem uposażenia wynikającego z niego.

Na kredyt gotówkowy na uproszczonych warunkach bez dokumentowania zarobków mają szansę wyłącznie Osoby, o wieloletniej, należytej historii kredytowej, a także przedstawiciele wolnych zawodów. Okazja otrzymania kredytu bez konieczności dokumentowania zarobków jest doskonałym wyjściem, z którego chętnie korzystamy.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments