Dokumenty wymagane przez firmy pożyczkow

poradnik pożyczkobiorcy Umowy pożyczki

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę

Firmy pożyczkowe najchętniej udzielają pożyczek osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Pewność stabilności zatrudnienia w przypadku takich osób jest bardzo duża, więc i ryzyko utraty dochodów jest niskie. Wśród wymaganych dokumentów wymienić należy aktualne zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta z potwierdzeniem trzech ostatnich wpływów wynagrodzenia oraz dowód osobisty. Warto sprawdzić, jakich informacji na zaświadczeniu wymaga firma pożyczkowa. Wymagania te są bardzo różne, podobnie jak wzory zaświadczeń o zarobkach.

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia / o dzieło

W nieco mniej komfortowej sytuacji znajdują się osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Pożyczki pozabankowe nie są udzielane bardzo chętnie na podstawie tylko tego dochodu, jednak i to się zmienia na korzyść pożyczkobiorców. Coraz większa ilość firm akceptuje te dochody na równi z tymi, które osiągane są z umowy o pracę na czas nieokreślony. Firma pożyczkowa wymagać będzie umowy podpisanej z pracodawcą, zaświadczenia o zarobkach lub rachunków za ostatnie 3-6 miesięcy. Do tego niezbędne będzie dostarczenie wyciągu z konta z potwierdzeniem wpływów za wymagany okres no i oczywiście dowód osobisty, potwierdzający naszą tożsamość.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, najważniejszym dokumentem będzie dowód osobisty. W przypadku dochodów osiąganych z działalności gospodarczej niezbędne będzie wskazanie wypisu z bazy CEIDG. Dodatkowo konieczne będzie przedstawienie informacji na temat osiąganych dochodów ? w formie wyciągu z konta bankowego lub ksiąg handlowych. W przypadku większych pożyczek pożyczkodawcy mogą zażądać dostarczenia dodatkowych dokumentów potwierdzających brak zaległości w płatnościach do ZUS i US. Niestety ze względu na niską spłacalność w tej grupie, często firmy pożyczkowe ograniczają maksymalne kwoty pożyczek lub wymagają bardzo dużej ilości dokumentów.

Osoby będące na emeryturze lub rencie

W przypadku osób osiągających dochody z tytułu emerytury lub renty konieczne będzie udokumentowanie ich, najczęściej w postaci ostatniej waloryzacji emerytury lub renty, trzech ostatnich wpływów emerytury lub renty na konto bankowe (zamiast nich można dostarczyć paski potwierdzające wpłatę środków przez listonosza) oraz legitymacji emeryta/rencisty. Oczywiście niezbędne jest również dostarczenie dowodu osobistego. Pamiętajmy jednak, że firmy pożyczkowe mogą mieć ograniczenia związane z poziomem dochodów, wiekiem pożyczkobiorcy czy rodzajem świadczenia ? w takich wypadkach nie każdy wniosek złożony w firmie pożyczkowej będzie rozpatrzony pozytywnie.

Osoby osiągające dochody z rolnictwa

Gdy głównym źródłem osiąganych dochodów jest rolnictwo, to warto przygotować dokumenty związane z tym faktem. W grę wchodzą dokumenty z wyliczonymi dochodami gospodarstwa, informacje na temat dopłat bezpośrednich czy faktury ze sprzedaży płodów rolnych. Dobrym potwierdzeniem ich osiągania są wpływy na konto bankowe. Oczywiście nie możemy zapominać o dowodzie osobistym. Czasem pożyczkodawca będzie chciał poznać numer księgi wieczystej naszej nieruchomości ? dzięki temu dowie się, czy faktycznie gospodarstwo należy do nas i być może zaproponuje o wiele tańszą pożyczkę z zabezpieczeniem hipotecznym.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments