Dolnośląskie

Dolnośląskie

Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Dolny Śląsk, atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Wycieczki po tej części Polski mogą sprawić wiele radości zarówno miłośnikom historii, jak i tym, którzy stawiają na kontakt z naturą. Dla miłośników przyrody szczególnie atrakcyjnym skrawkiem tej części kraju mogą się okazać Bory Dolnośląskie.

To jeden z najpiękniejszych kompleksów leśnych w całym kraju, który może oczarować każdego z nas wspaniałymi atrakcjami. Wycieczki po tych lasach mogą się okazać wspaniałą przygodą, a każdy z nas szybko się przekona, jak pięknym i zróżnicowanym obszarem jest Dolny Śląsk.

Bory Dolnośląskie to piękne krajobrazy oraz szereg wspaniałych miejscowości, w których czekają na nas i tanie noclegi w coraz liczniejszych gospodarstwach agroturystycznych, jak i ciekawe zabytki.

W wielu miejscowościach położonych na skraju Borów Dolnośląskich można ujrzeć ciekawe przykłady dawnej architektury. Wspaniale prezentuje się również świat fauny i flory w tej części kraju. W czasie wycieczki po Borach Dolnośląskich ujrzymy wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt, będziemy mogli też podziwiać wspaniałe torfowiska oraz tereny bagienne.

Dolny Śląsk może nas tu zachwycić interesującymi rezerwatami przyrody, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu rezerwat ?Torfowisko pod Węglińcem?, uznawane za jedną z najważniejszych ciekawostek przyrodniczych Borów Dolnośląskich.

Wielu mocnych wrażeń mogą nam też dostarczyć wędrówki po terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. To przyrodnicze walory Borów Dolnośląskich. A co z innymi atrakcjami? Na miłośników historii czekają tu takie ciekawostki, jak poniemieckie fortyfikacje, którym z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Kuszącym celem wycieczki jest też Żagań ? miejscowość znana z pięknej rezydencji, którą warto odwiedzić.

Kliczków jest kolejną miejscowością, która zachwyca ciekawym pałacem oraz piękną okolicą.
Dolny Śląsk staje się krainą coraz bardziej popularną wśród turystów. Im więcej gości, tym lepiej rozwinięta infrastruktura na tym terenie. Dziś noclegi można tu znaleźć w większości miejscowości, a liczne szlaki piesze i rowerowe pomagają tym, którzy na terenie Borów Dolnośląskich chcą aktywnie spędzać czas.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments