Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Szczecin

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na zdobycie dobrych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Barlinek

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Barlinek
mosty protetyczne Barlinek
ruchome protezy zębowe Barlinek

Każda z ostatnich opcji tworzy swoje atuty i braki, zatem warto nauczyć się z nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dodać je jak już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Prawdopodobnie istnieć obecne również kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba zapewne stanowić wynikiem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dodać je jak najprędzej. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest ogromny nacisk na zgryz, ponieważ że towarzyszyć nie ale do punktów z żuciem, ale zarówno do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może osiągnąć i do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak najszybciej – lub w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na czymś braku przez wszczepienie implantu w miejsce dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie potrafią posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego lub kilku braków. Takie rozwiązanie kojarzy się ponadto w wypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których montuje się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to też ciekawy metoda na uzupełnieni brakujących zębów. Mają one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego spotyka się specjalne uzupełnienie, najczęściej wyprodukowane z porcelany, które przenoszone istnieje na okolicznych dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi być objęty zębami posiadającymi korzenie – to tak zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy potrzebne istnieje także sprawienie ich działania kanałowego. To minus tej techniki, ponieważ często niezbędne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi szczególnie ciekawy – stanowi on niemalże nie do poznania z pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów także jest kluczowa – potrafią one podawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia oferta to protezy ruchome, na przykład wykonane z akrylu. To popularni możliwość na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może robić dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a jeszcze trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Jeszcze nie umożliwia ona naprawdę ważnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Barlinek

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments