Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?

Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?

Poradnik Promocja

Kredyty gotówkowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu osób, ponieważ dzięki nim można sfinansować bieżące potrzeby, a także zrealizować niektóre marzenia. Są one dosyć łatwo dostępne i w odróżnieniu od np. kredytów hipotecznych cała procedura kredytowa jest znacznie prostsza, przez co zaciągnięcie takiego zobowiązania nie powinno sprawić zbyt wielu trudności. Jednak, jak wybrać najlepszy?

 

Oczywiście decydując się na kredyt gotówkowy, należy bardzo dokładnie przemyśleć sobie tę kwestię, aby przez przypadek nie doprowadzić swojego domowego budżetu do ruiny, co w tym przypadku jest bardzo możliwe. Warto przejrzeć rankingi najlepszych kredytów (np. http://www.wktorymbanku.pl/kredyty-gotowkowe/), żeby zobaczyć na jakie RRSO można liczyć. Jak jednak mądrze wziąć kredyt gotówkowy, aby nie popaść w spiralę zadłużenia?

Sprawdź jaka wysokość raty będzie dla ciebie odpowiednia

Każda osoba, która decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musi w pierwszej kolejności określić jego wysokość, biorąc pod uwagę nie tylko cel, na który pieniądze mają zostać przeznaczone, ale również swoją zdolność kredytową. Z tego też względu należy bardzo dokładnie przeanalizować swoje miesięczne wydatki na zakupy, stałe opłaty oraz inne zobowiązania zestawiając je z otrzymywanym co miesiąc wynagrodzeniem. Tylko w taki sposób możliwe jest ustalenie kwoty comiesięcznej raty, która zbytnio nie nadszarpnie domowego budżetu. Warto w tym momencie podkreślić również, że wysokość raty uzależniona jest w dużej mierze od okresu kredytowania (dłuższy okres oznacza niższą ratę), jednak im ten okres jest dłuższy, tym całkowity koszt kredytu jest oczywiście wyższy.

Rata stała a może malejąca?

Kolejną dosyć istotną kwestią związaną z kredytem gotówkowym jest podjęcie decyzji czy comiesięczna rata ma mieć stałą kwotę, czy też wraz z biegiem czasu ma się ona zmniejszać. Jeśli chodzi o różnicę w ogólnym rozrachunku, to pomiędzy ratą stałą a malejącą jest ona niewielka, a więc wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji. W przypadku raty stałej przez cały okres kredytowania comiesięczne zobowiązanie ma taką samą, stałą wysokość, natomiast istota rat malejących polega na tym, iż wraz z upływem czasu rata staje się coraz mniejsza (na początku jest jednak dosyć wysoka).

Porównaj oferty w bankach pod względem RRSO

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który informuje o wysokości pobieranych przez bank opłat związanych z zaciągniętym kredytem. Niektóre banki, aby przyciągnąć do siebie klientów, oferują kredyty, których RRSO wynosi 0%, co oznacza, iż nie naliczają one żadnej prowizji ani odsetek (oddaje się tyle, ile się pożyczyło). Jeśli akurat w danym czasie w żadnym banku taka oferta nie będzie dostępna, to należy zwrócić uwagę na to, aby wysokość wspomnianego wskaźnika była jak najniższa. Więcej o RRSO dowiesz się z tego artykułu – http://www.wktorymbanku.pl/rrso-calkowity-koszt-kredytu-kalkulator/

 

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments