kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki należy spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

Aktualności

Wielu ludzi marzy o otrzymaniu kredytu, który umożliwi uzyskanie własnego domu, mieszkania oraz zyskanie wreszcie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki należy spełniać, ażeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi starają się o posiadanie własnego kąta, natomiast ażeby dostać kredyt hipoteczny, musimy spełniać kilka ważnych warunków, które stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny dostać może osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a wiele banków proponuje osobom do 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki dostania hipoteki, między innymi atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Wiele zależy także od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie ażeby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie między 75 a 80 r. ż. Istotna jest też nasza historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie mającej złą historię kredytową i zaległości ze spłatą rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe sumy. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wielkość hipoteki oraz decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od zarobków kredytobiorców. Przy niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę też ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, oraz wielkość wziętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Na koniec wspomnę, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub mogą się one zdecydować na przyznanie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments