lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u pań jest częstokroć efektem podejrzeń i przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także wszystkie dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła matka pragnie dowiedzieć się swojej ciąży możliwie jak najszybciej. Jednak takim pierwszym sygnałem poczęcia jest częstokroć brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże chcemy dowiedzieć się o swojej ciąży trochę wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarza zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. W przypadku jego zbyt wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim lekarz otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać również badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments