miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Resko

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy program, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały program jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

 

Został on wystawiony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja telenoweli w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki telenoweli często emitowane są na wielu kanałach telewizyjnych. Można je również bez problemu znaleźć w sieci wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

program opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej majątku. Działania prowadzone przez nich w tym celu, przeważnie kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, ciągle popadają w kłótnie między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez ran, wiedzą również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, często chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie sprytny, zawsze obmyśla nowe pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się niepowodzeniem. Jako motorniczy, Karol śni o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Kariera stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i odrealnionych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla osoby Karola. Tadeusz jest spokojny i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety cały czas krytykują niepoważne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego usposobienia, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to dobry pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments