Kredyt czy leasing – co lepsze dla małej firmy?

Kredyt czy leasing – co lepsze dla małej firmy?

Polecane i promocje

Wiele osób szuka oszczędności, dlatego chce znaleźć idealny sposób na pewne dofinansowanie do firmy. Małe przedsiębiorstwa mają problem z brakiem historii kredytowej, a większe spółki z kolei potrzebują naprawdę dużych środków finansowych na dalszy rozwój. Dobrym pomysłem jest wybranie kredytu gotówkowego, jednak coraz częściej wiele osób wybiera właśnie leasing. Poznajmy plusy i minusy obu rozwiązań.

Kredyt gotówkowy – dla kogo najlepszy?

Kredyt gotówkowy jest najczęściej wybieraną formą finansowania. Aż 40% przedsiębiorców wybiera go jako szybkie wsparcie finansowe w trudnych momentach. Ma wiele zalet, dlatego że daje nam wiele możliwości finansowania, ma bogatą ofertę, która dostępna jest w różnych instytucjach finansowych. Istnieje również wiele możliwości jeśli chodzi o rozłożenie kosztów kredytu. Możemy również wybrać różne kwoty kredytów. Kredyt ma jednak kilka wad. Przede wszystkim na początku jest dość trudno dostępny dla początkujących przedsiębiorców. Dodatkowo podczas brania kredytu musimy pamiętać o dość rygorystycznych warunkach finansowania. W przypadku dużych kwot kredytu należy posiadać wystarczające dochody, a przy okazji również różne rodzaje zabezpieczenia kredytu, w postaci żyrantów, czy nawet środków trwałych. Kredyt gotówkowy wpływa również na nasze zdolności kredytowe, co utrudnia nam wzięcia innych zobowiązań.

Leasing – dla kogo będzie najlepszy?

Leasing jest odpowiedni dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy nie mogą podjąć wysokooprocentowanych kredytów. Jest znacznie łatwiej dostępny niż kredyt. Przy okazji istnieją przystępne koszty finansowania, istnieje też możliwość elastycznego dopasowania wysokości naszych rat – przy tzw. gorszym miesiącu możemy je łatwo zawiesić. Procedury leasingu są znacznie prostsze, szczególnie jeśli chodzi o leasing pojazdów. Leasing ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim ponosimy dodatkowe opłaty, np. związane z udostępnieniem naszych danych policji. Nie możemy również uzyskać gotówki. W leasing możemy za to bez problemu otrzymać sprzęt potrzebny do naszej działalności. Może być to specjalistyczny sprzęt do gabinetu lekarskiego, ale również pojazd. Dla początkujących firm, które potrzebują różnego wsparcia materialnego, warto pomyśleć o połączeniu kredytu gotówkowego z leasingiem na sprzęt lub na pojazd.

Kiedy zdecydować się na kredyt, a kiedy na leasing?

Leasing jest potrzebny wtedy, kiedy zależy nam na nowym sprzęcie lub samochodzie, ale nie mamy odpowiedniej historii kredytowej, by dobrać pożyczkę w odpowiedniej kwocie. Kredyt z kolei jest lepszy do spłacenia naszych bieżących wydatków, ponieważ otrzymamy gotówkę na dowolny cel. Jeśli chcemy być właścicielami finansowanego przez nas sprzętu warto zastanowić się nad kredytem. Jeśli jednak sprzęt będziemy później chcieli wymienić na nowszy, to lepiej podpisać umowę leasingową, ponieważ nie mamy obowiązku wykupywania sprzętu, czy pojazdu po zakończeniu umowy. Leasing pozwala nam również zachować naszą wysoką zdolność kredytową, dlatego warto zostawić sobie taką możliwość na tzw. cięższy czas, a wymarzony sprzęt, czy pojazd możemy wziąć w leasing, by nie tracić możliwość wzięcie pożyczki gotówkowej.

Kredyt gotówkowy z kolei może wiązać się z wysokimi kosztami. Chodzi przede wszystkim o oprocentowanie. Przy małych firmach, które nie mają dobrej historii kredytowej koszty pożyczki mogą być za wysokie, dlatego warto jednak zastanowić się nad finansowaniem w postaci leasingu. Obie opcje są również dostępne dla większych przedsiębiorców, którzy jednak chętniej wybierają kredyty gotówkowe, by móc przeznaczyć środki na dowolny cel. W przypadku leasingu nie otrzymujemy gotówki, co może być dla nas bardzo kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nasze zobowiązania zmuszają nas do dokonania szybkich wpłat. Wtedy konieczne będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Przy dobrej historii kredytowej możemy liczyć na naprawdę wysoki kredyt, który pozwoli nam na świetne rozwinięcie naszej firmy.

5 1 vote
OBSŁUGA KLIENTA
5 1 vote
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
5 1 vote
KOSZTY
5 1 vote
ŁATWE WNIOSKOWANIE
5 1 vote
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Ryszka
Marcin Ryszka
1 miesiąc temu
OBSŁUGA KLIENTA :
     
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA :
     
KOSZTY :
     
ŁATWE WNIOSKOWANIE :
     
PRZYZNAWALNOŚĆ :
     

Dla mnie kredyt się lepiej opłaca dla małej firmy. Ja sam założyłem firmę, ale wcześniej wziąłem duży kredyt i jestem bardzo zadowolony i comiesięcznie spłacam ten kredyt. I moja mała firma działa rewelacyjnie.

Podaj miejscowość
Poganice