Kredyt – dobry pomysł, czy finansowa smycz?

poradnik pożyczkobiorcy Pożyczka Lokalna

Czy kredyt to zło?

Wiele się ostatnio słyszy o pętlach kredytowych, o spiralach wciągających niczego nie podejrzewających konsumentów w pułapkę finansową. Czy tak jest w istocie? Czy zaciągamy kredyty nieświadomie, bezmyślnie? Niektórzy pewnie odpowiedzą, że tak, ale faktem jest, że kredyt, czy też pożyczka nie jest produktem obowiązkowym. Jest to tylko opcja z której korzystamy, bądź nie. Kredyt to produkt finansowy, który może nam bardzo ułatwić życie. To tak, jak z samochodem. Odpowiedzialna osoba korzysta z niego w sposób bezpieczny, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Znajdą się i tacy, dla których auto to narzędzie do szalonej, brawurowej zabawy nieraz kończącej się kalectwem, bądź śmiercią.

Dla kogo?

Oczywiście dla każdego, kto potrafi odpowiedzialnie korzystać z takich narzędzi. Dość często nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić większej kwoty. Dla wielu odłożenie ze skromnych pensji choćby na nowoczesny telewizor, czy samochód jest rzeczą niemalże niemożliwą. Tu właśnie kredyt, czy pożyczka mogą bardzo pomóc.
Każdy z nas od czasu do czasu doświadczył sytuacji, gdy nieprzewidziane wcześniej wydatki mogą zupełnie zniszczyć misternie ułożony budżet domowy. Przeróżne awarie sprzętów domowych, awaria samochodu, to sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a które mogą znacznie uszczuplić nasze fundusze. Oczywiście mogą też zdarzyć się sytuacje pozytywne, takie jak okazyjny zakup, promocje w sklepie. Wówczas sięgamy po kredyt, czy pożyczkę.

Kredyt – korzyści, ale i obowiązki.

Zaciągnięcie kredytu to zastrzyk gotówki, ale należy pamiętać, że to nie prezent. Kredyty i pożyczki należy spłacić. Dzisiaj prawie każdy bank, czy instytucja finansowa oferuje bardzo korzystne warunki. Możemy wybierać wśród wielu ofert o niskim oprocentowaniu, szybkości realizacji, oraz niskich ratach. Klient, to dla banków źródło utrzymania, dlatego też starają się one dbać o niego i traktować preferencyjnie. Doradcy są w stanie dopasować kredyt do naszych potrzeb i możliwości tak, aby comiesięczna spłata raty nie była dla naszego domowego budżetu zbyt dużym obciążeniem. Każdy kredyt będzie musiał być spłacony, więc warto dobrać kredyt tak, aby jego spłata była w granicach naszych możliwości finansowych.

A co jeśli stracę źródło dochodów?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Co, jeśli stracę pracę? Warto czytać umowy kredytowe przed ich podpisaniem. Możemy również zasięgnąć informacji u doradcy. Prawie każda instytucja finansowa daje możliwość karencji rat pożyczki, czy zmiany ich wysokości w trakcie spłaty. Bankom zależy, by kredyt został spłacony, więc w ich interesie leży, aby pomóc klientowi w trudnej sytuacji. Tam także pracują ludzie, znają problemy i realia dzisiejszego świata. Istotne, aby nie czekać aż jest za późno, tylko zacząć dialog z bankiem wcześniej.

Kredyt – w końcu brać, czy nie?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Indywidualną sprawą jest dochód, wydatki i potrzeby. Kredyt, czy pożyczka sama w sobie złem nie jest, złem jest nieodpowiedzialne korzystanie z takich produktów. Rozsądny człowiek nie będzie unikał zaciągania pożyczek, on będzie je zaciągał odpowiedzialnie i w ramach swoich realnych możliwości finansowych biorąc pod uwagę różne scenariusze. Dlatego też takie właśnie produkty oferowane przez wiele instytucji finansowych mogą nam bardzo ułatwić życie i pomóc w wielu sytuacjach.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments