Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

poradnik pożyczkobiorcy Pożyczka Lokalna

Kredyt jest produktem bankowym, stanowiącym formę pożyczenia pieniędzy. W umowie kredytowej (która musi być zawarta na piśmie) bank zobankązuje się do udostępnienia konkretnej kwoty na określony czas i cel.

Jednocześnie kredytobiorca zobligowany jest do wykorzystania kredytu zgodnie z przeznaczeniem. Musi również zwrócić udostępnioną mu kwotę wraz z prowizją i odsetkami w określonym terminie.

Kredyt konsolidacyjny (inaczej zwany ?refinansowaniem?) jest kredytem specyficznym. Jak sama nazwa wskazuje ? ?konsoliduje? wiele zobowiązań w jedno. To na banku ciąży faktyczny obowiązek spłaty tych zobowiązań. Jednocześnie bank proponuje kredytobiorcy jeden większy kredyt.

Kredyt konsolidacyjny wiąże się z wydłużeniem okresu kredytowania oraz ujednoliceniem opłat związanych z kredytem. Sprawia to, że możliwe jest obniżenie raty kredytowej. Sporym udogodnieniem dla kredytobiorcy jest również spłata rat w jednym tylko banku, nie zaś ? w kilku różnych.

Kredyt konsolidacyjny kojarzy się głównie ze spłatą kredytów mieszkaniowych. Jest to przekonanie nie do końca prawdziwe. Refinansowanie może bowiem obejmować także spłatę kredytów samochodowych czy konsumpcyjnych, spłatę zadłużenia na rachunku bieżącym lub na karcie kredytowej, a także innych zobowiązań finansowych, które zostaną udokumentowane.

Upraszczając ? kredytem konsolidacyjnym nazywamy taki kredyt, który przeznacza się na spłatę innych kredytów. W wyniku tego działania kilka zobowiązań zamienia się w jedno.

OBSŁUGA KLIENTA (5 / 1)
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA (5 / 1)
KOSZTY (5 / 1)
ŁATWE WNIOSKOWANIE (5 / 1)
PRZYZNAWALNOŚĆ (5 / 1)

1
Napisz recenzję

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aleksandra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra
Gość
Aleksandra
OBSŁUGA KLIENTA :
     
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA :
     
KOSZTY :
     
ŁATWE WNIOSKOWANIE :
     
PRZYZNAWALNOŚĆ :
     

Miałam kiedyś wzięty kredyt konsolidacyjny. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ spłaca się jedną ratę, a nie kilka. Gdy zsumowałam raty wszystkich poprzednich kredytów, okazało się, że ta jedną była dużo mniejsza od sumy wcześniejszych. W dodatku kilka zobowiązań zostało faktycznie zamienionych na jedno.