Okolice Szczecina i ich przyrodnicze skarby

Umowy pożyczki

Jest jednym z ciekawszych ośrodków miejskich, który może się pochwalić piękną architekturą oraz cennymi zabytkami. Szczecin jest jednocześnie doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknymi widokami oraz bogactwem przyrody.

Jakie miejsca mogą się okazać idealnym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy chcą nacieszyć się relaksem na łonie natury?

Pod tym względem Szczecin oraz jego najbliższe okolice mają się czym pochwalić, a turyści-przyrodnicy z pewnością nie będą tu mogli narzekać na nudę. Jakie miejsca powinni oni odwiedzić?

Wycieczki ze Szczecina mogą okazać się szansą dla tych, którzy chcą zobaczyć wyjątkowo ciekawe twory natury.

Jedną z ważniejszych atrakcji przyrodniczych w tej części kraju są torfowiska niskie, uznawane za jedne z najpiękniejszych i największych torfowisk tego typu, jakimi może się pochwalić Europa.

By móc zobaczyć je na własne oczy, wystarczy wybrać się na teren Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry. To jedna z ważniejszych atrakcji przyrodniczych, jakimi może nas ta okolica. Szczecin może się również pochwalić tak wspaniałą atrakcją, jaką jest Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa.

Park ten będzie wspaniałym celem pieszej wycieczki dla tych turystów, którzy kochają lasy i którzy chcą odkrywać ich niezwykłe bogactwo. Z pięknymi drzewami można się też spotkać w miejscowości o nazwie Glinna.

Tu czeka na gości wspaniały ogród dendrologiczny, który swą działalność rozpoczął w latach 20-tych XIX stulecia. Dziś ogród ten jest jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych nie tylko w rejonie Szczecina, ale i w całym kraju.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments