Pożyczki ? czy będą dostępne po zmianie ustawy?

poradnik pożyczkobiorcy

W październiku 2015 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy antylichwiarskiej, dotycząca działalności instytucji pozabankowych. Klienci korzystający z usług parabanków nie odczuli jeszcze zmian w ustawie. Nie ma problemów z uzyskaniem niewielkiej pożyczki na 30 dni, z minimalnymi formalnościami, dostępnymi w 15 minut. Jednak sytuacja może ulec zmianie w marcu 2016 roku.

11 marca 2016 roku wchodzi bowiem zmiana, na podstawie której zostaną ograniczone opłaty związane z udzieleniem pożyczki oraz ich całościową obsługą. Ograniczenie nie dotyczy wysokości odsetek od pożyczanej kwoty. Zgodnie z nowelizacją ustawy całkowity koszt udzielenia pożyczki nie może przekraczać 25% kwoty bazowej w dniu podpisania umowy, a stosunku rocznym nie może to być więcej niż 30%. Jeżeli opłaty przekroczą te wartości klient będzie miał prawo zwrócić tylko kwotę kapitału z odsetkami, bez dodatkowych kosztów. Można stwierdzić, że jest to pozytywna zmiana dla klientów, ale…

Właśnie to ?ale? powinno zaniepokoić osoby korzystających z tej formy reperowania swojego budżetu. Wsłuchując się w opinie ekspertów można zastanawiać się, czy od marca 2016 roku nie zniknie oferta małych pożyczek ? do kwoty 800 zł udzielanych na 30 dni. A właśnie z takich pożyczek korzystają przede wszystkim emeryci, renciści i osoby zatrudnione na umowach śmieciowych.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments