pożyczki długoterminowe online

Pożyczki długoterminowe online brz big i krd

Artykuł Miesiąca

Każdy z nas musi trzymać się w ryzach domowego budżetu. Z miesiąca na miesiąc pilnujemy by starczyło nam do ostatniego. Czy trzeba brać pożyczki? Jak to zrobić bezboleśnie? Zapraszamy do lektury pierwszej z sześciu części poradnika.

Pożyczki długoterminowe online brz big i krd

W naszym cyklu porad jak oszczędzać dziś skupimy się na opłatach domowych oraz rozrywce. Zacznijmy od opłat. Jeśli należysz do grona osób, które wynajmują mieszkanie to masz ten komfort, że możesz wybrać lokalizację, gdzie chcesz mieszkać. Warto poszukać mieszkania niedaleko miejsca pracy – można w ten sposób zaoszczędzić czas, pieniądze na bilet komunikacji lub paliwo. To samo  się tyczy dzieci. Mianowicie dobrze jest wybrać szkołę, przedszkole czy żłobek blisko pracy i miejsca zamieszkania – to również zmniejsza koszty i czas dojazdu. Skupmy się teraz na wydatkach domowych.

konsolidacja chwilówek
konsolidacja chwilówek

Prąd jest obecnie czymś, bez czego nie potrafimy się już obejść. Pomimo tego dobrze jest rozejrzeć się za tanim dostawcą prądu, przejrzeć taryfy i sposoby ich rozliczania. Może akurat w Twoim przypadku dobra będzie taryfa dzień/noc. Sprawdza się ona, kiedy długo pracujesz i w ciągu dnia mieszkanie stoi puste. Kolejnym aspektem jest płacenie zaliczek za media. Spróbuj ustawić płatności bieżące, a nie raz na pół roku. Nie będą się kumulowały duże nadpłaty, a tym bardziej niedopłaty, które później trzeba wyrównywać.

Urządzenia pracujące w trybie czuwania również pobierają prąd. Jeśli masz możliwość odłączyć niektóre z nich całkiem od prądu to zrób to. Zaoszczędzisz. Nieużywane urządzenia podłączone do prądu generują ciepło. Oświetlenie jest podstawowym elementem każdego mieszkania czy domu. Wymień żarówki na energooszczędne, aby pobierały mniej prądu i zużywały mniej energii. Za tym idzie spadek rachunków za prąd. Spójrzmy teraz na abonamenty. Telewizja kablowa z bogatym pakietem kanałów, prenumeraty czy subskrypcje.

To wszystko oddzielnie może nie wygląda na zbyt drogie, ale wszystko złożone razem do kupy daje już niezłą sumę pieniędzy. Zastanów się, czy nie możesz się bez tego obejść. Czas na sprzęty. Według szacunków lodówka odpowiada za 25% zużywanego prądu, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednią wentylację i dobre ustawienie, a także, by nie zalegał wokół niej kurz. Zmywarka, nawet myjąc programem „eko” zużywa i prąd i wodę. A tym samym nasze pieniądze.

pożyczki bez big
pożyczki bez big

Dobrze jest włączać ją dopiero w momencie, gdy jest w pełni załadowana. To samo dotyczy pralki. Choć każdy już pewnie o tym słyszał to powtórzyć warto banały, które choć zasłyszane to często niewykorzystywane. Mianowicie wodę w WC spuszczaj korzystając z mniejszego przycisku, gaś światło w pomieszczeniu, w którym nie przebywasz, bierz szybki prysznic zamiast kąpieli w wannie po brzegi wypełnionej wodą. Rozsądnie korzystaj z ogrzewania. Nie otwieraj okna w pomieszczeniu, w którym rozkręcony jest grzejnik na full.

Masz za dużo chwilówek zobacz co można zrobić wejdź na konsolidacja chwilówek

Telefoniczny abonament zastąp ofertą na kartę lub odwrotnie – rozeznaj się na rynku i znajdź najtańszą i najkorzystniejszą dla siebie opcję. Jeśli płacisz za pocztę głosową lub granie na czekanie to może czas to wyłączyć, by nie płacić niepotrzebnie za dodatkowe usługi. Święta Bożego Narodzenia są czasem sporych wydatków. Niektórych z nich da się uniknąć. Przykładem tu może być zastąpienie żywej choinki sztuczną. Może nie jest ona tak ładna i pachnąca jak żywa, ale jednorazowy wydatek wystarczy na kilka następnych lat. Ponadto warto zaopatrzyć się w oświetlenie LED zamiast zwyczajnych żarówek.

A teraz kolej na rozrywkę i pomysły jak tu zaoszczędzić nie tracąc za wiele.

Jeśli uwielbiasz czytać kolorowe czasopisma, a budżet nie pozwala Ci na ich zakup to możesz w Empikach czytać je bezpłatnie. Niektóre Empiki mają nawet specjalne fotele przeznaczone dla czytających. Drugą opcją są kioski oferujące czasopisma za pół ceny. Przecena wynika z tego, że czasopismo jest „przeterminowane” – nie są to najnowsze numery tylko na przykład z poprzedniego tygodnia, miesiąca czy kwartału – wszystko w zależności, czy to tygodnik, miesięcznik czy kwartalnik. Trzecią opcją jest kupowanie na spółkę ze znajomymi.

Zobacz też  pożyczki bez big

Chodzi tu o opcję, że każdy z ustalonego grona kupuje jakieś czasopismo (wcześniej ustalacie kto i co kupuje, żeby nie zdublować) i po przeczytaniu się nimi wymieniacie. Dla tych, którzy od czasopism wolą książki są liczne biblioteki publiczne oferujące masę ciekawych pozycji. Obecnie dzięki różnym dofinansowaniom biblioteki dokupują nowości, więc można wypożyczyć nie tylko stare pozycje. W niektórych bibliotekach oprócz książek jest możliwość wypożyczenia również czasopism kolorowych. Książki można pożyczać też od znajomych, rodziny czy sąsiadów. To także pewnego rodzaju oszczędność.

Jeśli lubisz się bawić to szukaj bezpłatnych form rozrywki. Imprezy i kino plenerowe, koncerty, turnieje, pokazy. W Warszawie są to na przykład „Wianki nad Wisłą” lub chociażby „Noc muzeów”. Takich imprez w okresie wiosny i lata jest sporo. Wystarczy dobrze przejrzeć internet czy przewodnik miejski. Spotkania ze znajomymi są jednym z popularniejszych form spędzania wolnego czasu. Jeśli nie stać Cię na spotykanie się na mieście to zapraszaj ich do domu. Zawsze jest to tańsze rozwiązanie i możesz liczyć, że następne spotkanie odbędzie się u nich w ramach rewanżu.

Niektórzy potrzebują do życia siłowni lub basenu. O tyle, ile siłownie teraz można w bardzo wielu miejscach w mieście znaleźć plenerowych (w Warszawie jest ich na gęsto) to z basenem może być gorzej. Ale wybierając mniejszy obiekt, zamiast wielkiego Aqua parku to i ceny będą niższe. Jeżeli należysz do grona ludzi, którzy „coś” zbierają to zastanów się ile to kosztuje i czy jest Ci to niezbędne.

Jeśli chcesz coś na dłużej to sprawdź pożyczki długoterminowe online

Często zbieractwo to wyrzucanie pieniędzy na coś, co w żaden sposób nie będzie wykorzystywane, a jedynie będzie zabierało miejsce. Każdy kto posiada dzieciaki to na pewno wie, że trochę kosztują. Ale to od rodziców zależy, czy wydawać będą na nie fortunę, czy rozsądne pieniądze. Ubrania można kupować w podobny sposób jak dla siebie. Zabawki rozsądnie, bez nadmiernej przesady.

 

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments