Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Świnoujście zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycje. Lean Management stosowany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z jakiejś dziedzinie. W średniej opinii metoda wiązana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal wszystkich obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Tychowo zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i technik, a ponadto dużej kolei w środku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej filozofii jest powolnym procesem, widoczne efekty zachęcają do poważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje tworzenia dodatkowo stanowi ogromnym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean kształtuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management podjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje zasadę i ważny rozwój tej sztuki, w treści chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W tym zespole wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych produktów jest szczegółowo dana i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy pracy może wykonywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, grana jest młodsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a ponadto oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Okres to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa opublikowanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej filozofii inżynierowie potrzebują o połowę trochę czasu do dzieła innego produktu. Docelowo są to duże korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do pracy. Całość myślenia o pracy polega na wielkim wykorzystaniu dostępnych towarów i tym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do aktualnej sytuacji na zbycie. Między drugimi spośród obecnego powodu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze znać założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do przodów I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła dopasowywać się już po II wojnie światowej. Polem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem drogi był inżynier Taichi Ohno, który wykonałem System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne techniki i urządzenia konieczne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest całkowicie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza uzyskana z zwykłego doświadczenia może dać oczekiwane efekty. Chciałbyś od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często czerpał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Wypowiadał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwag Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie zatrudnionych w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie sporej kwocie środków i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty zatrzymywał się nie tylko na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, by jak daleko wykorzystać potencjał wszystkich ludzi. Spotkania managerów z pracownikami oraz słuchanie ich konstrukcji to codzienność w stylu lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało dostrzeżone przez zachodnie koncerny, ale tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to zwykle z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, stąd te adaptacja metody na zbycie amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Książka ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na ważne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Tychowo zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W gazet badaczy wyszczególniono wszystkie elementy odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Ważnym była metodyka Just in Time. To zadanie, w jakim każdy element produkcji wytwarzany istnieje na moment dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” prac i zamienienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z poprzedniego procesu, lecz w sezonie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Dało to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma dostarczała akurat to, na co teraz był zbyt.

Przeprowadzki Tychowo zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym kluczowym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie składano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku podstawowych założeniach:

Cena produktu ocenia z faktu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy towar i definiuje poświęcone mu cen.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności potrzebnych do wytworzenia produktu. Każde elementy powinny stanowić świetne i jednoznacznie określone. Producent musi umieć co daje się na wszelki proces, rozpocząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Tychowo zadzwoń 666484444

Tylko to realne oszacowanie kosztów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – cen w stylu produkcyjnym przechodzą w twórz niezakłócony i działa to każdej materii począwszy na tematach, a na danej kończąc. W niniejszym punkcie podawana istnieje także metoda one-piece-flow, która blokuje pracowanie w znaczących częściach. [1] System ssący – dostarczane są tylko niezbędne wielkości i chociaż potrzebnych produktów. Małe gry i wyłącznie na określony sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To przyjemna myśl metodyki Lean, sięganie do doskonałości w ruchu filozofii Kaizen, bądź także przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego panowania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po wdrożeniach w korporacjach produkcyjnych na wszelkim świecie dostrzeżono potencjał śpiący w tej technologii. Nadmiar, który spowalnia realizację ten jest w jakimkolwiek sektorze. Pojawił się plan na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto podkreślić, że wąskie nastawienie do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Wówczas nie jest całkowicie możliwość na redukcję kosztów. To wielka koncepcja, która idzie na ogromne wykorzystanie zasobów. To przede każdym różny system myślenia, wokół jakiego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w swoich zadaniach zawiera troskę o wysoką wartość materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest zdolną skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich zmian w partii oraz więc na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do kolei istnieje również nastawienie do zastosowania zasobów ludzkich. To nauka, która organizuje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na prostej hierarchii, duży nacisk kładziony istnieje na rzecz zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza więcej energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zmierzanie do doskonałości i feedback

Zmierzanie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą kierowniczą oraz pracownikami. Martwi o odpowiedni feedback jest tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest zwykle na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik dodatkowo jego etap to najświętsza zaletę firmy. Zapewne stanowić on chroniony dzięki ogólnym integracjom stylów i automatyzacji procesów. To wpływ na żądanie biznesem, który godzi się w jakimkolwiek sektorze, dodatkowo w sferze e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia materiału do odbiorcę ma także ważny składnik przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić wykonywania w rynku wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym że stanowić skorzystanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina i energię osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Te na zbycie narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z organizmem eBay, zezwalają na optymalizację kosztów oraz etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To naturalny proces, który spośród pewnością będzie pielęgnowany w perspektyw. Ale takie zachowanie do biznesu może posłużyć w osiągnięciu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa formę z sięganiem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean dawana w planowaniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w przypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Tychowo zadzwoń 666484444

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments