Ubezpieczenie domu w Wiśle – co warto wiedzieć na ten temat?

Ubezpieczenie domu w Wiśle – co warto wiedzieć na ten temat?

Warto przeczytać

Wisła to jeden z najpopularniejszych w Polsce kurortów wypoczynkowych i ważny ośrodek sportowy. Liczne walory tego miasta sprawiają, że dom tutaj jest znakomitą inwestycją. Taka nieruchomość wymaga ochrony w postaci odpowiedniej polisy.

Ubezpieczenie domu w Wiśle – podstawowa polisa to za mało

Polisa mieszkaniowa, w której ramach ochroną można objąć głównie dom lub mieszkanie, posiada podstawową formę chroniącą mury i czasami elementy stałe przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi. Ich liczba jest przeważnie ograniczona do maksymalnie kilkunastu pozycji – w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zamieszczona jest pełna ich lista. W praktyce podstawa okazuje się niewystarczająca – aby nieruchomości zapewnić kompleksową ochronę, należy poszerzyć podstawowe ubezpieczenie. Wisła ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Podstawowa polisa nie uwzględnia mienia ruchomego i lokatorów – w przypadku np. kradzieży z włamaniem czy zniszczeń wyposażenia spowodowanych przepięciem właściciel domu jest narażony na znaczące straty, za które z tytułu podstawowego ubezpieczenia nie dostanie odszkodowania.

Ubezpieczenie domu w Wiśle – jakie dodatki?

Kradzież z włamaniem, powódź, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych, OC w życiu prywatnym, powódź (o ile nie jest uwzględniona w podstawie) i domowy assistance – te właśnie dodatki do polisy mieszkaniowej zaleca wykupić każdy agent ubezpieczeniowy. Wisła jest miastem, gdzie działalność prowadzą różne towarzystwa ubezpieczeniowe – PZU i wiele innych. Dla klientów zainteresowanych ubezpieczeniem domu mają przygotowane pakiety, które należy porównać pod kątem zawartości oraz ceny. Skuteczność polisy w ogromnej mierze zależy właśnie od zakresu ochrony, niemniej powinien on odpowiadać konkretnym potrzebom.

Ubezpieczenie domu w Wiśle – jaki to koszt?

Średni koszt ubezpieczenia domu w Wiśle waha się od 300 zł do 500 zł za rok ochrony – jest to wypadkowa wielu czynników. Warto się zgłosić po indywidualną wycenę do wybranej agencji ubezpieczeniowej. Wisła to miejscowość, gdzie ceny nieruchomości do niskich nie należą. Przy wyliczaniu wysokości składki brane są pod uwagę m.in. wartość, powierzchnia i dokładna lokalizacja domu oraz zakres ochrony. Dla towarzystw ubezpieczeniowych niemałe znaczenie ma również to, czy na terenie nieruchomości jest prowadzona działalność gospodarcza oraz ile osób zamieszkuje dom i w jakim są one wieku. Cenowa rozpiętość ofert jest spora, dlatego zawsze należy porównywać je ze sobą.

undefined

5 2 votes
OBSŁUGA KLIENTA
5 2 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
5 2 votes
KOSZTY
5 2 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
5 2 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian Niewęgłowski
Krystian Niewęgłowski
30 dni temu
OBSŁUGA KLIENTA :
     
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA :
     
KOSZTY :
     
ŁATWE WNIOSKOWANIE :
     
PRZYZNAWALNOŚĆ :
     

Ja mam ubezpieczenie domu. Warto mieć, ponieważ można może w końcu dojść do tragedii i na przykład spalić się dom. Ja ubezpieczenia w Wiśle nie mam, ponieważ nie mieszkam ja pochodzę z województwa pomorskiego.

Podaj miejscowość
Poganice
Adam Polak
Adam Polak
30 dni temu
OBSŁUGA KLIENTA :
     
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA :
     
KOSZTY :
     
ŁATWE WNIOSKOWANIE :
     
PRZYZNAWALNOŚĆ :
     

Ubezpieczenie jest bardzo dobre, bo chroni nas przed wypadkami. Bo może być na przykład pożar i wtedy ubezpieczenie pomoże i wypłaci odszkodowanie ja sam załatwiałem ubezpieczenie swojego domu.

Podaj miejscowość
Słupsk