Ustawa o kredycie konsumenckim a prawa pożyczkobiorcy

Umowy pożyczki

Gdzie możemy znaleźć informacje o swoich prawach, gdy jesteśmy pożyczkobiorcą?

Często szukamy w Internecie informacji o tym jak nie popełnić błędu biorąc pożyczkę i jak wybrać dobrą firmę pożyczkową. Tymczasem wszystkie informacje dotyczące praw pożyczkobiorcy znajdziemy w Ustawie o kredycie konsumenckim.

O czym należy pamiętać biorąc pożyczkę? Przede wszystkim o warunkach wydanie jej przedmiotu, czyli kwoty pożyczki.

Dotyczy to zarówno pożyczki zaciąganej w sposób tradycyjny jak i pożyczki online. W obu przypadkach musimy zwrócić uwagę na oprocentowanie pożyczki, a także o prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia.

Umowa pożyczki nie musi natomiast określać celu, na jaki zostają pożyczone pieniądze. Należy pamiętać o tym, że pożyczkobiorca ma obowiązek poinformować nas o wskaźniku rzeczywistej stopy oprocentowania tzw. RRSO.

Mówi on o całościowym oprocentowaniu biorącym pod uwagę wszystkie opłaty w tym oprocentowanie pożyczki. W tym przypadku sytuację będą miały utrudnioną osoby, których interesuje pożyczka online. Jednak dobra firma pożyczkowa zawsze udzieli nam tej informacji.

Ustawa o kredycie konsumenckim chroni pożyczkobiorców przed nieuczciwymi firmami pożyczkowymi. Warto do niej zajrzeć przed podpisaniem umowy pożyczki, aby poznać swoje prawa. Jak wiadomo żaden kredytodawca nie pożyczy nam pieniędzy bez osiągania zysku, lecz dopilnujmy, aby nie było to naszym kosztem.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments