Zabytki Zielonej Góry

Lubuskie

To wspaniałe miasto jest stolicą ziemi lubuskiej. W czasie wycieczki po jego najpiękniejszych zakątkach ujrzeć można obiekty niezwykłe. Turyści chętnie zaglądają do Zielonej Góry szczególnie we wrześniu, w czasie wielkiego Winobrania. Święto Wina jest najważniejszą imprezą w tym rejonie. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia najciekawszych obiektów Zielonej Góry. Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie wędrówek miejskimi trasami?

Jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta jest palmiarnia oraz Park Winny. W tym miejscu zatrzymują się niemal wszystkie wycieczki. Tu można zapoznać się z historią wina, która sięga XIV wieku. Wiadomo, że już w tym czasie Zielona Góra mogła się poszczycić znaną plantacją winorośli. Park Winny, XIX-wieczny domek winiarza ? oto najważniejsze zabytki, które przypominają o długiej historii miejscowego wina. W ich pobliżu znajduje się kolejna ważna atrakcja. To Palmiarnia, w której można ujrzeć wspaniałą kolekcję egzotycznych roślin.

Centrum miasta również zasługuje na uwagę. Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami oraz okazały ratusz z charakterystyczną, wysoką wieżą ? oto miejskie atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić nieco uwagi. Ważnym obiektem w mieście jest Muzeum Ziemi Lubuskiej. Dawna sztuka śląska oraz zbiory rzemiosła artystycznego to jego najcenniejsze kolekcje. Nie brak tu również sprzętów, z których dawniej korzystano w trakcie produkcji wina. Zielona Góra może się także pochwalić ciekawymi zabytkami sakralnymi. Tym najważniejszym jest konkatedra św. Jadwigi, będąca najstarszym zabytkiem sakralnym miasta. Ta gotycka budowla powstała na przełomie XIV i XV wieku, jednak swój obecny kształt uzyskała w początkach XIX stulecia. W jej wnętrzu można zobaczyć ciekawe organy oraz kolekcję renesansowych i barokowych płyt nagrobnych.

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments