Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Aktualności

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do karierze w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja kierowania do lektury za granicą polskich pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z uwagi na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest idealną formą wysłania pracownika do obcego świata w punkcie czasowego pisania książce w ostatnim regionu. Należy przy tymże pamiętać, iż w wszelkim okresie w jakim człowiek prowadzi domową pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do karierze w Niemczech, niezbędne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi wówczas wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w tamtym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej zasadzie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na produkcję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać swoich gości do karierze w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w końca tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do karierze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi mieć zawartą umowę o rzecz lub zejście z Własnym pracodawcą, w układu z obecnym wymaga istnieć ubezpieczony i pracować minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować pracownika do karierze w Niemczech. Musi w układu z ostatnim legalnie występować na obszarze Polski, mieć prawo na produkcję. Potrzebny jest fakt wystawiany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w kierunku ubezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te listy niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych materiałów jest kilka tygodni a w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten stopień jest jeszcze niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest całym celem zatrudnienia człowieka także od razu po zatrudnieniu nie potrafi on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na trwałe w Polsce natomiast jego pozycja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach swojej aktywności w Polsce został wysyłany do wypełniania swoich celów na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i wykonywaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we wszystkich formach i pozytywne delegowanie swoich gości do Pracy w Niemczech. Nasza radę jest kompleksowa – od dobrej oraz szybkiej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz usługa w załatwieniu wszystkich obowiązujących w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z nowego państwa UE, pismo od firmy oferującej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w relacji od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy przechodzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do karierze w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji od części i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej toż w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne nazwy do karierze w jakich pracownicy są delegowani przykładają dużą rolę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla człowieka można wypłacić a w budowie ryczałtu czy diety czyli w szkoła niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Rodzimą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków działalności oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
OBSŁUGA KLIENTA
0 0 votes
SZYBKOŚĆ UDZIELANIA
0 0 votes
KOSZTY
0 0 votes
ŁATWE WNIOSKOWANIE
0 0 votes
PRZYZNAWALNOŚĆ
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments